Poradca pri nákupe z Aliexpress

Poradca pri nákupe tovaru z Číny.

Poradenstvo pri nákupe z čínskeho Aliexpressu.
Nákup z Číny je určite veľmi atraktívny, má však aj svoje limity. Tovar z krajín mimo EÚ musí byť zdanený a preclený. Tento proces môže byť drahý, komplikovaný a zdĺhavý. Aby sa tomu zabránilo, vyberáme tovar a triedime ho do troch kategórií:

1.Tovar je expedovaný zo skladu EÚ prichádza ako z normálneho e-shopu.
Pri objednávke je potrebné v závislosti na ponuke obchodu uviesť Španielsko, Belgicko, Francúzsko, Taliansko, Poľsko, Česko alebo Nemecko. Zároveň sa Vám zobrazí cena prepravy. Dodacia doba je zvyčajne 3 – 10 dní.

2.Tovar je dodávaný z čínskeho skladu, ale jeho cena nepresahuje 22 EUR.
Vo väčšine krajín EÚ tovar dovážaný pre osobnú potrebu do 22,00 EUR nepodlieha clám ani DPH. Dodanie trvá 2 – 6 týždňov, ale cena je tak atraktívna, že sa oplatí čakať.

Pri nákupe v čínskom sklade sa uistite, že cena za tovar a poštovné od predajcu nepresahuje 22 EUR. Pri colnej kontrole si môžete do svojho účtu stiahnuť faktúru z Aliexpressu.

3.Tovar je dodávaný z čínskeho skladu a stojí viac ako 22 EUR.
Tu musíte počítať s tým, že zaplatíte daň na konci vašej krajiny približne 19% – 22% a poplatok a výpočet daní, ako aj viac ako 150 EUR a clo. Tento tovar ponúkame, iba ak je v EÚ veľmi atraktívny a vzácny. Dodanie trvá 2-6 týždňov.

Tovar je dodávaný pokiaľ je to možné do VŠETKÝCH KRAJÍN EÚ.
Príjemné nakupovanie!

Translate »

Späť na domovskú stránku